Pobyty rehabilitacyjne 7, 14 lub 28 dni

Zapraszamy na krótkoterminowe pobyty rehabiltiacyjne. Zajęcia 1x lub 2x dziennie z doświadczonym personelem, wyspecjalizowana rehabilitacja pourazowa i poudarowa. Zajęcia indywidualne 5 dni w tygodniu. Pełne wyżywienie, wsparcie personelu w codziennych czynnościach.

Zespół i Mieszkańcy przebadani pod kątem SARS-CoV-2, systematycznie obejmowani programem szczepień.

Troszczymy się o zdrowie naszych Mieszkańców.

Zapytaj o dostępne terminy  +48883148666

W Domu Anna Ćwiczenia, które wykonujemy z mieszkańcami staramy się dobierać indywidualnie do ich potrzeb. Przeprowadzamy testy funkcjonalne polegające na sprawdzeniu siły, mobilności, precyzji oraz zidentyfikowaniu miejsc bólowych pacjenta. Z taką wiedzą możemy zaplanować i rozpocząć właściwą rehabilitację.

 

Zapoznaj się z podstawowym katalogiem planów rehabilitacyjnych w Domu Anna.

Rehabilitacja poudarowa

Jeśli mamy do czynienia z porażeniem czyli całkowitej utracie możliwości wykonywania ruchów wtedy zaczynamy od ćwiczeń biernych. Polegają one na wykonywaniu ruchów za pacjenta, jednak jeśli świadomość osoby chorej na to pozwala, sto procent koncentracji musi się skupiać na wykonywanym ruchu w celu lepszego przewodzenia impulsów nerwowych. Jeśli natomiast mamy do czynienia z niedowładem wtedy wykonujemy ćwiczenia czynno-bierne  czyli takie gdzie pacjent inicjuje ruch natomiast rehabilotank go kończy lub jeśli stan osoby chorej na to pozwala ćwiczenia w pełni czynne. Zestaw ćwiczeń jest inny w zależności od rodzaju i rozległości udaru.

Endoprotezy i złamania

Rehabilitację planujemy po  pierwszym spotkaniu z pacjentem i zbadaniu go. Jeśli jest to osoba w bardzo podeszłym wieku, szczególnie u kobiet, nawet jeśli  nie  jest  stwierdzona, z góry zakładamy osteoporozę. Biorąc ją pod uwagę pacjent nie jest w żaden sposób poszkodowany kosztem jakości rehabilitacji, a zwiększa się jego  bezpieczeństwo.

Stopniowo  zwiększamy zakres ruchu  bardzo często w tym celu  wykorzystując UGULa i linki. Pacjent wykonując  ćwiczenia czynne lub czynno-bierne stopniowo zwiększając siłę. Staram się unikać bólu  u pacjentów zakres ruchu kończyny zatrzymuję na delikatnym dyskomforcie. Pionizacje powinno się zaczynać w 2-3 dobie po zabiegu.

Choroba Alheimera

Chorobę dzieli się na trzy główne fazy zapomnienie, dezorientacja i otępienie. Podstawą jest luźny trening obejmujący wzmacnianie całego ciała, poprawiając mobilność oraz pilnując odpowiedniego tempa żeby również równolegle wzmacniać kondycję. Ważny jest również trening intelektualny. W fazie drugiej ćwiczenia zazwyczaj zamieniają się na  spacery lub bardzo zmniejsza się ich intensywność. W trzeciej fazie, jeśli nie sprawia to bólu pacjentowi, można wykonać ćwiczenia bierne lub w przypadku miejsc bólowych zastosować masaż w celu przyniesienia ulgi.

Reumatoidalne Zapalenie Stawów

W RZS trzeba dobrać ćwiczenia indywidualnie do obecnego stanu pacjenta oraz oprócz treningu ogólnego sprecyzować ćwiczenia na miejscach gdzie jest to najbardziej potrzebne. Żeby nie zaszkodzić trzeba pilnować odpowiedniej ilości powtórzeń, aby nie przeciążyć pacjenta i nie wywołać dodatkowego bólu tutaj ponownie mogę  korzystać z całego dostępnego sprzętu.

Cukrzyca

bardzo często towarzyszy innym jednostkom chorobowym, a jeśli takowe nie sprawią przeciwwskazań do ćwiczeń dobieramy trening w zależności od formy pacjenta. Przez 'trening' rozumiemy wszystkie formy ruchu, które chętnie wykonuje pacjent: spacery, trening na sali czy zajęcia grupowe. Pamiętając o poziomie cukru pacjenta dobieram natężenie w taki sposób, żeby nie wywołać hipoglikemi, hiperglikemi oraz nie skaleczyć pacjenta.

Covid-19

Pensjonariusz którzy chorowali na covid uczestniczą w zajęciach dodatkowo wykonując jeszcze ćwiczenia oddechowe.  Ćwiczymy je w różny sposób poprzez branie wdechu i wypuszczaniu powietrza trzy razy dłużej, wkładając słomkę do butelki i dmuchając czy wykonując ćwiczenia z jednoczesnym oddechem. Ma to na celu poprawę jakości i unormowaniu oddechu, oraz wzmocnienie mięśni  oddechowych.